KLİMA BAKIM VE TAMİRİ

Yaz kış her dönemde imdadımıza yetişen klimalar belli aralıklarda bakıma ihtiyaç duyabilir. İklimler nedeniyle dış mekânda kötü hava koşullarına maruz kalıp tahrip olabilirler. Bu süreçte klimanın dış yüzeyinde kir oluşur. Oluşacak sıkıntılar hele de kış ayında iseniz hiç çekilmez.

Klimaların tercih edilmesindeki en büyük etmen kavurucu sıcaklarda kesin olarak istediğimiz sonuca bizi ulaştırıyor. Odun sobası, elektrikli soba gibi alternatifler elbette var. Fakat odun sobası için ayrı bir çaba ve uğraş göstermek zorundasınız. Temizliği, dumanı derken tercihleriniz arasından silinmeye yetiyor. Elektrik sobası ise odanın tamamına havayı iletemediğinden çetin geçen kış aylarında bizleri tatmin edemiyor.

Klima gün geçtikçe ilerleyen teknolojiyle de kendini yenileyerek sizlere beklediğinizden daha iyi bir hizmet sunuyor. Fakat yaz kış aralıksız kötü hava koşullarında yanımızda olan klimalarımızın onarıma da ihtiyacı var.

Bakım, oluşabilecek arızaların önüne geçebilmek adına oldukça önemlidir. Fakat tamir durumunda da yanınızdayız. Ayrıca hangimiz cebimizi düşünmeyiz ki? Onarım sonucunda fatura tasarrufu sağlayabilirsiniz. Enerjiden tasarruf etmek için, sağlığınız için, yaşam alanınızda konforu oluşturmak için ve en önemlisi de bütçenizi sarsmadan koruyabilmek amacıyla onarımın önemini özetleyebiliriz.

Ayrıca kompresöründe sıkıntı olan cihazınız baş ağrısı, sinüzit, alerji, yüz felci, astım gibi hastalıklara neden olur. Klimanın rahatsızlık verdiğini düşünüyorsanız yetkili servisinizin görmesini sağlayın. Rahatsızlığın mutlaka bir nedeni vardır.

Era Teknik Servis Destek alanında uzman personel kadrosu ile sizlerin yanında. Sizleri ekonomik açıdan da düşünüyoruz. Sorunlarınıza çözüm olmak için bize ulaşabilirsiniz. Bakım ve onarım hizmetlerimiz sizleri bekliyor.

Oluşabilecek arızaları önlemek amacıyla belli süre aralıklarıyla onarım ve bakım yapılmalıdır. Hava filtresinin bakımı, hava akımını destekleyen filtrelerin bakımı, R-22 gazının alçak ve yüksek basınç değerinin kontrolü, eksik gaz şarjı kontrolü, drenaj tavası temizliği, ünitenin ve uzaktan kumandanın temizlenmesi gibi bakımlar oluşabilecek arıza nedenlerini ortadan kaldırabilir. Kalıcı bir hasarın oluşması bizi uğraştıracaktır. Klimamız bizi yaz kış idare ederken bakımlarını ondan esirgemeyin.

Sert geçen kış vakti ve sıcak geçen yaz aylarında en çok tercih ettiğiniz markaların bakım ve tamiri için varız.